Články

Původních 7 Divů světa je hra, kterou často vytahuji z police, když chci nehráčům ukázat kouzlo deskovek. Strávil jsem u ní spoustu hodin a je to prostě jistota kvalitní zábavy a dohadů, jaká strategie je nejlepší (zelené karty vědy!). Když jsem před lety slyšel první zvěsti o jejím chystaném bratříčkovi, který je čistě pro dva, věděl jsem, že 7...

Podle ohlasů se na našem webu málo věnujeme párty hrám, musíme uznat, že je to pravda. Tak jsme si připravili rubriku, kde bychom chtěli pravidelně přinášet menší hry, které jsme důkladně otestovali na našich rodinách a kamarádech. Jdem na to.

Po delší pauze máme na Deskologu další článek z rubriky "extra". Tento díl bych ovšem pojmenoval "extra sexy" a berte ho jako lehké osvěžení na letní počasí. Opět se jedná o figurku. Tentokrát dámu ze seriálu Blassreiter, kterou jsme vzali na procházku do lesa .)

Co vznikne, když šoupnete do jedné krabice 14 unikátních národů, které bojují o svá území a navzájem si teraformují půdu? Terra Mystica, pecka z Essenu z roku 2012. Pojďme se společně podívat na dojmy z jedné z nejlepších euro her všech dob.

Při naší poslední cestě do Prahy jsme nemohli odolat návštěvě podniku Bohemia Boards & Brews na Charkovské ulici, kde najdete police se sbírkou více než 400 her a k tomu čepované pivko, což jsme po náročném dni ocenili asi nejvíce.

Po delší pauze se opět hlásíme s rubrikou, ve které si představíme tři menší hry vhodné do hospody. Tentokrát jsme zvolili naši oblíbenou hospůdku U špalku. Pivo už je na stole, tak se pohodlně usadíme a podíváme se, jaké hry jsme si dneska donesli.

Už je to nějaký pátek, co nás autoři Legend země Euthie pozvali zahrát si s nimi tuhle jejich vychvalovanou deskovku, která si úspěšně prošla startupovou kampaní. No, a protože na ty nejlepší věci si člověk musí počkat, čtvrt roku po pozvání jsme vyrazili o víkendu do Prahy a byli plní očekávání. Samozřejmě nás nezajímala jen samotná hra, ale i to,...

Great Western Trail (GWT) vyskočil v žebříčku BoardGameGeek hodně vysoko, přesněji řečeno do první desítky. Jako fandové deskovek jsme chtěli zjistit, v čem tkví její kvality, a proto jsme GWT vzali na paškál v dnešní recenzi.

Kaleidoskop, který u nás v roce 2004 vydal Mindok, už asi v obchodech neseženete. My jsme se ale k téhle abstraktní hře dostali a měli možnost ji pořádně otestovat.